QR kodlu menü nasıl oluşturulur?

13.07.2022

QR kodlu menü nasıl oluşturulur?

QR menü yardımıyla menülerinizi dijital ortama taşıyın. Hızlı ve dijital QR Menüler sayesinde işletme performansınız artsın. Çeşitli seçeneklerde hizmet vermekteyiz: dil seçeneği, bildirim sistemi, müşteri anketi gibi hizmetlerimizden yararlanın. Pdf, görsel,detaylı ve QR yönlendirme hizmetlerimiz bulunmaktadır. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak için Ekspres Menü’yü inceleyin. Hizmetlerimizden detaylı QR menü oluşturma işlemi nasıl yapılıyor:

İlk başta ekspresmenu.com’a girip giriş yapmanız gerekiyor. Daha önce giriş yapmadıysanız kişisel bilgilerinizi girerek kayıt olmanız gerekmektedir. QR Menü sistemine giriş yaptıktan sonra kullanıcı paneline giriş yapıyorsunuz. 

QR Menü İşletme oluşturma

QR Menü sisteminden işletmenizin kişisel bilgilerini giriyorsunuz. Aktif olarak devam ediyorsa belirtiniz. İşletmenizin logosunu girerek menünüzü kişiselleştirebiliyorsunuz. Sosyal medya hesaplarınızdan kullanıcı trafiği sağlamak istiyorsanız, hesap linklerini ilgili menüden giriniz. Sosyal medya adreslerine giren müşteri trafiğiniz sayesinde sosyal medya hesaplarınız büyüyebilir. Daha fazla marka bilinirliği ve işletmenizin hedef kitlesinin büyümesine yardımcı olabilir. 

QR Menü Ürün kategorisi oluşturma

Ürünlerinizi yayınlamadan önce ürün kategorisi oluşturmanız (içecek, fast-food) gerekmektedir. Ürün kategorisi başlığını, açıklamasını, sırasını kişisel olarak ayarlamanız gerekmektedir. Ürün kategorisi oluştururken müşterilerinizi memnun edecek sezonluk, önerilenler, kapak görselini ilgi çekici olarak ayarlamanız müşterilerinizi memnun etmek için etkili olacaktır. 

QR Menü Ürün oluşturma

Menüden ürünleri düzenleyip ürünleri eklemeye başlamanız gerekiyor. Ürünün adını, kategorisini, açıklamasını, sırasını ve fiyatını belirleyip ürünleri QR Menü sistemimizde oluşturmanız gerekmektedir. Ürünlerin açıklama kısmına ürünün içindeki malzemelerini, yanında ikramlarını müşterilerinizin ilgisini çekecek şekilde düzenlemeniz müşteri memnuniyeti açısından olumlu sonuçlar elde edecektir. Aktif olduğunu belirtebilirsiniz, elinizde malzeme bulunmuyorsa ve şartlar gereği ürünü sağlayamıyorsanız kolaylıkla belirtebilirsiniz. 

QR Menü Kodunu İndirme

Menünüzü kolay ve kaliteli bir şekilde oluşturduktan sonra artık QR Kodu almanız gerekiyor. Karekodu indirmeden önce menünüzü görüntüleyin ve girmiş olduğunuz hatalar varsa tekrar kontrol edin. Her şey istediğiniz gibiyse, QR kod alanından karekodu görüntüleyin ve başka cihazlar yardımıyla test edin. Eğer menünüz istediğiniz gibi açılıyorsa “Görseli indir” butonuna tıklayarak indirin. İlgili yerlerden karekodu çıkartarak dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz ve müşterilerinizi memnun edebilirsiniz. 
Sistemden kaynaklı oluşabilecek bir problem olursa bizimle iletişime geçiniz.
 

 

Nasıl Çalışır?

Üç adımda kolayca menünüzü oluşturun. Müşterileriniz kolaylıkla menünüze erişip, inceleyebilir.

Ekspres qr kodlu menü nasıl kullanılır?
 1. 1
  Üye Ol

  Ad soyad, e-posta ve telefon ile kayıt olup 30 gün ücretsiz deneme sürecini başlat.

 2. 2
  Firma ve Menü Oluştur

  Bir kaç adımda firmanızı ve menülerini görsellerini ve detaylarını girerek oluşturabilirsiniz.

 3. 3
  QR Kodu İndirip, Yazdır

  Menünüze özel oluşturulan QR kodu indirip, uygun yerlere yerleştiriniz.